Nejlepší nástroje pro práci a podnikání? Jednoznačně Google

Vytvořeno 6.4.2021, Martin Svetlánsky - váš Google Workspace specialista

Mít Google účet je vstupenkou do světa plného technologii a moderních nástrojů. Založte si ho jednoduše pomocí článku ,,Jak založit Google účet zdarma” Pokud již Google účet máte, stačí se do něj jen přihlásit. Jak na to se dozvíte v článku ,,Jak se přihlásit ke svému účtu Google" V zásadě nám Google dává tři základní sady pro práci a podnikání.


Google Workspace nám dává nástroje pro editaci, sdílení a ukládání multimediálních souborů a dokumentů. Je stvořen pro organizaci času a práce a pro efektivní online komunikaci .


Google Marketing Platform je speciálním prostředím pro online marketing. Umožňuje nám nastavit inzerci, měřit úspěšnost a analyzovat získaná data pro zlepšování celé online strategie.


Google Cloud Platform ulehčuje práci všem vývojářům a dává možnosti k vytváření nových aplikací a nástrojů. Umožňuje propojit profesionální aplikace a programy nejen v oblasti průmyslu.


Dnes si představíme nástroje Google Workspace pro efektivní kancelářskou práci. Pomáhají s vytvářením, organizací a komunikací.


1. Google Disk - práce se soubory a jejich ukládání

Je bezpečným cloudovým úložištěm pro vaše data. Na stránce drive.google.com ukládejte své soubory, editujte je, nebo si je jen prohlížejte. V nekomerční použití máte k dispozici až 15GB, v komerčním neomezeně GB.


Přímo ve vašem prohlížeči editujte všechny dokumenty, tabulky a prezentace. Můžete zde tvořit a editovat také Google Formuláře (formuláře pro získávání např. nápadů kolegů na zlepšení pracovního prostředí) a Google Weby (vytvořte si plnohodnotné internetové stránky i bez znalosti kódování). Samozřejmostí je prohlížení pdf souborů. Google Dokumenty jsou plně kompatibilní s Microsoft Office.Uložte si a poslouchejte vaši oblíbenou hudbu a dívejte se na videa.


Tajnou zbraní Google Disk a Google Dokumentů naleznete v jejích propojenosti a snadném sdílení s ostatníma. Tvořte společně i když je každý člen vašeho týmu v jiné části světa.


A právě online spolupráce je návyková. Představte si, že připravujete důležitou prezentaci pro šéfa. Každý z členů týmu si otevře vaši prezentaci a vkládá do ní data za sebe. Markeťák graf konverzí nové aplikace, obchodník vloží tabulku nových obchodních případů za poslední měsíc a ekonom zase odhad na příští kvartál. Proč čekat na data od kolegů, když je mohou vložit přímo do společné prezentace? A proč takhle efektivně nespolupracovat i se zákazníky?


2. Google Kalendář - organizace času a týmu

Mějte svůj čas pevně v rukou. Každé události ve svém kalendáři dejte jinou barvu podle priority, plánujte si čas na úkoly i volno. Síla Google Kalendáře však tkví v jeho propojeností s ostatníma. Představte si, že chcete zorganizovat nečekanou pracovní schůzku.

Stačí, kdyź je pozvete na svou událost a Google vám sám navrhne čas a datum, kdy mají všichni pozvání čas. Již nemusíte každému telefonovat a zjišťovat, kdo má kdy čas. Jen odešlete pozvánku na událost a ostatní vám ji potvrdí přímo z e-mailové zprávy pozvánky.


Nastala neočekávaná situace a poradu musíte přesunout? Nevadí, stačí vstoupit do události, přenastavit čas a datum, Google vám zase automaticky navrhne nejvhodnější čas, kdy mají všichni volno a automaticky pošle zprávu zúčastněným o změně.


Kontrolujte své zaměstnance, jakou mají agendu a pomáhejte jim růst a dosahovat cílů. Když vidíte kalendář ostatních, vidíte na čem zrovna pracují. Kalendář pomáhá i s minulostí a stává se nástrojem reportů.


Připojte k události dokument, aby se ostatní mohli připravit. Nastavte speciální oznámení na e-mail - den předem, hodinu předem, 5 minut předem.


Kalendář může sloužit i jako deník a report činnosti. Po poradě přiložte zápis přímo do události a v budoucnu budete mít vždy přehled, co se na poradě vyřešilo a dohodlo.


3. Google Gmail - komunikace na všechny strany

Gmail je přepracovaným nástrojem pro komunikaci. Sdílejte data a informace s kolegy. Nabízí však i pokročilejší funkce. Ke každé zprávě přiložte štítek pro větší organizovanost a přehlednost. Nebo nechte přidělování štítků na filtrech, které toto udělají automaticky za vás.


Nemáte čas na e-mailovou komunikaci? Tak ji inteligentně odložte. A když jste na dovolené, nebo mimo kancelář, Gmail automaticky odešle odpověď na přijaté zprávy s informací, kdy budete k dispozici.

Součástí Gmailu je i Google Meet, nástroj pro online videohovory a videokonference až pro 100 účastníků pro osobní využití a 250 účastníků pro komerční využití. Můžete se s každým vidět, mluvit a psát ve vestavěném chatu.


Účastníkům pošlete důležitý dokument a prezentujte vaši prezentaci. Nebo jim ukažte, jak pracovat s vašim novým firemním CRM systémem.


V kolaboraci s Google Kalendářem naplánujete online schůzky rychle a efektivně. Stačí jen v události kalendáře přidat Google Meet setkání.


Mezi jednotlivými nástroji můžete rychle a jednoduše přepínat. V článku ,,Jak rychle a jednoduše přepínat mezi Google aplikacemi a nástroji”

Využijte poradnu zdarma. Stačí, když mi napíšete na PORADNA@LEKTORGOOGLE.EU a všechny vaše dotazy zodpovím.

Martin Svetlánsky
Váš lektor Google Workspace

E-MAILOVÁ PORADNA ZDARMA

Zeptejte se na používaní online kancelářských nástrojů Google Workspace. Rád vám všechny dotazy zodpovím a poradím. Potřebujete nastavit nástroje? Nevíte jak aktivovat některé funkce?

VÁŠ DOTAZ MI NAPIŠTE NA PORADNA@LEKTORGOOGLE.EU