Jak založit Google účet zdarma?

Vytvořeno 2.4.2021, Martin Svetlánsky - váš Google Workspace Specialista


Založením účtu u Google získáte vstupenku do ohromujícího a fascinujícího světa plného technologií a užitečných nástrojů pro práci a podnikání.


Po založení vašeho profilu máte ihned přístup ke všem funkcím, nástrojům i vašemu vzdálenému úložišti. Pro ukládání vašich souborů dostanete až 15GB. Využijete je hlavně pro dokumenty a multimediální soubory. Dokumenty, tabulky a prezentace budete editovat přímo v cloudovém úložišti.


Nepřehlédnutelnou výhodou Google nástrojů je jejich snadné sdílení obsahu a možnosti spolupráce online a naživo. Nic neinstalujete do svého zařízení, vše probíhá pomocí vašeho prohlížeče. Blíže popisuji jednotlivé nástroje v článku ,,Nejlepší nástroje pro práci a podnikání? Jednoznačně Google”


Pro osobní použití vám všechny nástroje dá Google úplně zdarma.

Pojďme se společně podívat, jak jednoduše založit váš účet Google.

1. Pro registraci nového účtu Google přejděte na odkaz zde
Objeví se vám tabulka, kde vyplníte údaje o sobě. Po vyplnění jména a příjmení přijde na řadu vytvoření uživatelského jména. Při jeho registraci se vám vytvoří e-mailová adresa se stejným uživatelským jménem. Proto doporučuji uvést slova, za které se nebudete muset stydět. Zasílání životopisu na vysněnou prací je přesné tou situací, kdy ruzovyjednorozecnahoubach@gmail.com není zrovna reprezentativním.

Pokud uživatelské jméno již používá někdo jiný, Google ukáže informaci a navrhne podobná volná uživatelská jména.

Heslo by mělo mít alespoň 8 znaků. Vyšší počet znaků znamená vyšší bezpečnost. Když chcete extra silné heslo, použijte kombinaci velkých a malých písmen, číslice a speciální znaky. Google vám nedovolí do hesla vložit české písmena jako í a č. Heslo by nemělo kopírovat vaše jméno ani uživatelské heslo. Silným heslem může být např. MeSilneHesloJe45+.


Na další stránce vás Google vyzpovídá z kontaktních údajů. V případě, že zapomenete heslo, Google vám pomůže ho změnit díky záložní e-mailové adrese, nebo vašemu telefonnímu číslu. Tyto údaje nemusíte Googlu poskytnout. Ale tím ztrácíte pojistku pro obnovení vašeho účtu. Datum narození a pohlaví je povinné.

Další stránka vás požádá o výběr, zda si přejete personalizovat možnosti reklamy expresně, nebo ručně. Doporučuji zvolit ruční personalizaci. Sami si vyberete nastavení nejvhodnější pro vás a určíte si, jak moc může Google zasahovat do vašeho soukromí.

Pokud chcete zabránit poskytovat Googlu údaje o vašem chování na internetu, ve všech krocích zaškrtnete ,,Neukládat… “ Nakonec stačí odsouhlasit ,,Všeobecné obchodní podmínky” a váš účet je založený.


V článku ,,Nejlepší nástroje pro práci a podnikání? Jednoznačně Google" si přečtete o nástrojích Google a jak mezi nimi rychle přepínat jsem popsal v článku ,,Jak rychle přepínat mezi Google aplikacemi”


Využijte poradnu zdarma. Stačí, když mi napíšete na PORADNA@LEKTORGOOGLE.EU a všechny vaše dotazy zodpovím.

Martin Svetlánsky
Váš lektor Google Workspace

E-MAILOVÁ PORADNA ZDARMA

Zeptejte se na používaní online kancelářských nástrojů Google Workspace. Rád vám všechny dotazy zodpovím a poradím. Potřebujete nastavit nástroje? Nevíte jak aktivovat některé funkce?

VÁŠ DOTAZ MI NAPIŠTE NA PORADNA@LEKTORGOOGLE.EU