Jak se přihlásit ke svému účtu Google

Vytvořeno 12.4.2021, Martin Svetlánsky - váš Google Workspace Specialista

V minulých článcích jsme si ukázali ,,Jak založit účet Google zdarma" a které aplikace můžeme využít pro naši práci a podnikání. Ale všechny fungují jen když jsme přihlášení ve svém Google účtu.


Ukážeme si, jak se jednoduše přihlásit ke svému účtu Google a jak zajistit, aby jsme se přihlašovali automaticky.

Stačí, když zadáme do internetového prohlížeče stránku Google a v horním pravém roku je tlačítko ,,Přihlásit se". Než nás Google pustí na své internetové stránky, požádá vás o souhlas se soubory cookie, které stránka používá. Není se čeho bát, je to dnes již standardní postup při navštěvovaní internetových stránek. Stačí odsouhlasit.

Když kliknete na tlačítko ,,Přihlásit se", objeví se stránka, která bude chtít vaše uživatelské jméno. Tohle jméno jste si zvolili při registraci vašeho účtu Google.

Po zadání uživatelského jména se vás Google zeptá na heslo. Pokud si ho nepamatujete, Google vám pomůže s jeho obnovou.

Pak vás Google vrátit zpátky na základní stránku. Pokud ve pravém horním rohu uvidíte ikonku (obrázek) a žádné tlačítko ,,Přihlásit se", vaše přihlášení proběhlo v pořádku.

Tip na závěr: Přihlásit se do účtu můžete i v každé jedné službě Google (např. z Gmailu, Google Disk...). Stačí se přihlásit jednou a pak ostatní služby, které používáte se automaticky otevřou pod vašim aktivním účtem.


Když se přihlásíte v internetovém prohlížeči Google Chrome, již se víc přihlašovat nemusíte. Google Chrome si vás bude pamatovat a automatický vás přihlásí k vašemu účtu Google a ke všem aplikacím. Anonymní režim použijte, když nejste na svém počítači. Po uzavření anonymního okna se automaticky zmažou všechny data a přihlašovací údaje použity při práci.


Využijte poradnu zdarma. Stačí, když mi napíšete na PORADNA@LEKTORGOOGLE.EU a všechny vaše dotazy zodpovím.

Martin Svetlánsky
Váš lektor Google Workspace

E-MAILOVÁ PORADNA ZDARMA

Zeptejte se na používaní online kancelářských nástrojů Google Workspace. Rád vám všechny dotazy zodpovím a poradím. Potřebujete nastavit nástroje? Nevíte jak aktivovat některé funkce?

VÁŠ DOTAZ MI NAPIŠTE NA PORADNA@LEKTORGOOGLE.EU