Jak rychle přepínat mezi Google aplikacemi a nástroji

Vytvořeno 12.4.2021, Martin Svetlánsky - váš Google Workspace specialista

Založením účtu u Google dostanete vstupenku do ohromujícího a fascinujícího světa plného technologií a užitečných nástrojů pro práci a podnikání.

Od první chvíle můžete využívat všechny nástroje naplno. V článku ,,Nejlepší nástroje pro práci a podnikání? Jednoznačně Google" se dozvíte, které nástroje vám Google dává a jak vám usnadní vaší práci.

Dnes si ukážeme, jak mezi nástroji Google
přepínat rychle a efektivně. Funkce 9 teček dodává nástrojům Google nový rozměr a pomáhá denně šetřit mnoho minut vašeho času. Druhou možností rychlého přepínání je samotný našeptávač v internetovém prohlížeči Google Chrome.

Pro fungování všech nástrojů se přihlašte ke svému účtu Google. Pokud používáte Google Chrome, přihlášení proběhne automaticky (po instalaci Google Chrome je potřeba se jednorázově přihlásit do svého Google účtu). V článku ,,Jak se přihlásit ke svému účtu Google" vám ukážu jak na to. Pokud ještě nemáte svůj Google účet, v článku ,,Jak založit Google účet zdarma" vám ukážu, jak si ho rychle a jednoduše založit.

1. Funkce 9 teček
Co to je za kouzelnou funkci? Přesuňme se na stránky
Google. Ocitneme se ve vstupní bráně do světa Google. Protože Google pomáhá hlavně s vyhledáváním informací na internetu, právě z této stránky můžeme začít. Ale my chceme používat ostatní funkce.

V horní pravé části stránky si určitě všimnete 9 teček. Když na ně kliknete, zobrazí se nabídka nástrojů Google.

Nabídka nástrojů Google je opravdu široká a díky 9 tečkám si rychle a efektivně zvolíte, který nástroj chcete využívat. Stejně tečky fungují i v každém samotném nástroji Google Workspace (Google kancelářské nástroje) a najdete je v pravém horním rohu.

2. Našeptávač Google Chrome
Protože má každá funkce Google svou internetovou stránku, stačí pro jejích aktivaci k práci navštívit konkrétní adresu. A protože Google přemýšlel, jak zjednodušit a zefektivnit produktivitu každého z nás, vymyslel následovný systém NázevFunkce.google.com. Takže pokud např. chcete zkontrolovat vaší e-mailovú schránku Gmail, stačí zadat gmail.google.com a automaticky se dostanete do vaší e-mailové schránky.

Našeptávač Google Chrome nám pomůže dokončit adresu, kterou jsme v minulosti navštívili. Takže stačí jen začít psát gmail a Google Chrome celou adresu rychle doplní.

Ukážu vám rychlé adresy na jednotlivé funkce Google:
1. Google Kalendář: calendar.google.com

2. Google Gmail: gmail.google.com

3. Google Disk: drive.google.com

4. Google Poznámky: keep.google.com

5. Google Mapy: maps.google.com

6. Google Meet: meet.google.com

7. Google Překladač: translate.google.com
8. Google Třída: classroom.google.com

9. Google Analytics: analytics.google.com

A na závěr vám ukážu jeden
super tajný tip. Existují a speciální adresy, které vám umožní rychle vytvořit dokument, nebo událost v kalendáři. Stačí zadat tuto adresu do vašeho internetového prohlížeče.

1.Nový Google Dokument: doc.new

2.Nová Google Tabulka: sheet.new

3.Nová Google Prezentace: slide.new

4.Nový Google Formulář: form.new

5.Nová Google internetová stránka: site.new

6.Nová událost v Google Kalendář: cal.new

7.Nová poznámka: keep.new

Využijte poradnu zdarma. Stačí, když mi napíšete na PORADNA@LEKTORGOOGLE.EU a všechny vaše dotazy zodpovím.

Martin Svetlánsky
Váš lektor Google Workspace

E-MAILOVÁ PORADNA ZDARMA

Zeptejte se na používaní online kancelářských nástrojů Google Workspace. Rád vám všechny dotazy zodpovím a poradím. Potřebujete nastavit nástroje? Nevíte jak aktivovat některé funkce?

VÁŠ DOTAZ MI NAPIŠTE NA PORADNA@LEKTORGOOGLE.EU