Jak přidat nové fonty do Google Dokumentů

Vytvořeno 13.4.2021, Martin Svetlánsky - váš Google Workspace Specialista


Google Workspace je úžasný nástroj pro kancelářskou práci. Je vysoce efektivní a ušetři vám mnoho času díky inteligentní automatizaci procesů. Dokážete pracovat mnohem produktivněji a klidně i na dálku.

O uceleném balíku Google Workspace a o jednotlivých praktických aplikacích se dozvíte více v článku ,,Najlepši nástroje pro práci a podnikání? Jednoznačně Google".


Součástí Google Workspace jsou i Google Dokumenty. Je to tradiční kancelářský nástroj pro práci a editaci dokumentů. Jeho velkou výhodou je propojenost s ostatními Google nástroji a automatická cloudová synchronizace.

Tip Google Dokumenty: Již se vám nestane, že si dokument neuložíte a vaše 3 hodinová práce se nenávratně ztratí. Google Dokumenty automaticky ukládají váš dokument po každé změně.

Přihlaste se ke svému účtu Google. Jen tak budou všechny funkce pracovat. Pomůže vám článek ,,Jak se přihlásit ke svému účtu Google" a pokud účet ještě nemáte, tak ,,Jak založit Google účet". Pokud používáte internetový prohlížeč Google Chrome, vaše přihlášení ke Google účtu proběhne automaticky.


Jak přidat nové fonty do Google Dokumentů?


  1. Pro rychlý vstup do nástroje vytváření dokumentů, zadejte adresu doc.new do internetového prohlížeče.


Objeví se nový dokument, který můžete editovat. Veškerá práce s dokumenty probíhá v internetovém prohlížeči a nemusíte nic instalovat. To je velkou výhodu všech nástrojů Google Workspace.


Klikněte na písma, které jsou k dispozici. Zde si můžete volit nejlepší font písma pro váš dokument.

Objeví se vám tabulka se všemi fonty, které můžete použít. Nám to ale nestačí a proto potřebujeme vložit nový font do našeho seznamu fontů. Pro přidání fontu klikněte na ,,Další písma"

Se seznamu si vyberte písma, které chcete přidat do svého seznamu. Stačí na ně kliknout a vybraná písma zmodrají, objeví se vedle nich fajfka a ukážou se ve vašem seznamu písem v pravé části. Pak už stačí jen odkliknout ,,OK,,.

Váš seznam fontů využijete i v ostatních aplikacích Google Workspace a stejným způsobem si můžete přidávat nové fonty i v ostatních nástrojích. Pokud již nechcete mít ve vašem seznamů fontů některé písmo, stačí, když ho znova odkliknete, aby již nebylo modré.


Využijte poradnu zdarma. Stačí, když mi napíšete na PORADNA@LEKTORGOOGLE.EU a všechny vaše dotazy zodpovím.

Martin Svetlánsky
Váš lektor Google Workspace

E-MAILOVÁ PORADNA ZDARMA

Zeptejte se na používaní online kancelářských nástrojů Google Workspace. Rád vám všechny dotazy zodpovím a poradím. Potřebujete nastavit nástroje? Nevíte jak aktivovat některé funkce?

VÁŠ DOTAZ MI NAPIŠTE NA PORADNA@LEKTORGOOGLE.EU